niedziela, 3 czerwca 2012

Niespodzianka!

"Co się tak stresujesz?"
Myśli Loca, patrząc na mnie, jak z niemal drżącymi rękoma wyprowadzam ją z samochodu. "Hop" - i idziemy na pożarcie. Dotarłyśmy. Wreszcie.
Niedziela 10.00, spuszczone ze smyczy bydlęta radośnie harcują na wybiegu, nie mając pojęcia, co je czeka. Otwiera się brama i wchodzi "egzaminator" - z zewnątrz, z ZKwP, by nie było faworyzowania. Widzę, że pan od Bójki już cały spięty, ogromne ambicje go przewyższają. Natomiast pani od Pasji traktuje wszystko jak zabawę, stojąc z szerokim uśmiechem na ustach. Ale tak naprawdę to nie była już zabawa. Profesjonalny kurs szkoleniowy a teraz egzamin końcowy, pojawia się rywalizacja.
Egzaminator każe zapiąć psy. I do boju. Zaczyna się.

Myślałam, że stres mnie dosłownie zeżre. Po prostu zje. Ale o dziwo było nawet OK. Stres był, ale minimalną dawką mi podany.

A więc egzamin. W tygodniu nie ćwiczyłyśmy dużo, a na egzaminie Loca była wyluzowana. Byłyśmy pierwsze, w parze z Panią od Pasji (egz. był w parach). Luzik, Mer, Luzik.

I co?


Tego jeszcze nie było. Dwunastolatka przewodnikiem psa, na szkoleniu pod profesjonalnym okiem tresera, wśród samych dorosłych. Gdy w biurze, po egzaminie i wstępie do pracy węchowej słyszę po kolei imiona psów, od najgorszych wyników do najlepszych, i gdy pozostają pod znakiem zapytania już tylko trzy pierwsze miejsca wyróżnione dyplomem i nagrodą, nie mogę uwierzyć w to, co się tam dzieje. To jakaś paranoja! Przecież ja mam dwanaście lat! I gdy ogłoszone zostaje trzecie miejsce, nie mogę wyjść ze zdumienia, że Loca zajęła drugie miejsce.
Drugie miejsce! Już się ekscytuję, padam prawie z wrażenia - drugie miejsce - aż...

Drugie miejsce zajmuje...Sonia!

Co? Ja nie wierzę! Loca, przecież jak ona przyjechała na pierwsze zajęcia, to był taki wypłosz! Przez trzy pierwsze tygodnie, czyli przez niemal połowę kursu nic do niej nie docierało, nie brała smaków i tylko chciała uciec! Ignorowała wszelkie sygnały wysyłane pod jej adres! Nic do niej nie docierało, nic! Była podjęta decyzja o wypisaniu Loci z kursu, bo to nie miało sensu, ale ja chciałam spróbować. Sam treser przyznał, że nic z tego nie będzie! 
A poza tym ja mam dwanaście lat! Dwunastolatka wśród dorosłych przewodników psów pod okiem profesjonalnego tresera? Wiele ludzi by pomyślało - jaja sobie ze mnie robisz, dziewczynko - a tu takie coś?

Loca zdobyła 147 pkt. na 150, i zajęła z tym wynikiem I miejsce.
I miejsce na sześć psów! Dwunastolatka wśród samych dorosłych, i jej wypłosz!

Nadal nie mogę w to uwierzyć! To nie jest prawda, nie! Ja nie wierzę! To jakaś paranoja...

Gdy usłyszałam wynik i te brawa, miałam łzy w oczach! Patrzyłam na zdumione twarze przepełnione podziwem innych ludzi. Loca? Ja?
Chyba sobie ze mnie żartujecie!

Przepraszam, że Wam tak biadolę, ale nadal nie mogę w to uwierzyć, chociaż koło mojego laptopa leży Świadectwo i Dyplom.

Ja dostałam brawa, i ogromną satysfakcję, a także poczułam, że też w tym psim świecie mogę coś zdziałać, dwa dyplomy, a Loca dostała aport pływający po wodzie. Mam nadzieję, że się doczytacie. Niestety nie dałam rady dać w poziomie.


Loca, przecież ty byłaś najgorszym psem na kursie! A teraz co? Najlepszym?
Ja nigdy nie umiałam pisać o tak ważnych sprawach, ale teraz muszę trochę poczekać, ochłonąć...

Loca, ty bydle moje! Niech ja cię uściskam! Świetną robotę odwaliłyśmy!

Pierwsze miejsce! Pierwsze!

Wciąż nie mogę wyjść z podziwu! Loca najlepszym psem na kursie? Więc możemy śmiało zdawać na KP w ZKwP! 

Ale jednocześnie to koniec kursu. Podsumuję go trochę w następnej notce. Panie Piotrze - będę tęsknić. Czy na ringu, czy w ZKwP, mam nadzieję, że kiedyś jeszcze się spotkamy  ;  )

Pozdrawiam!11 komentarzy:

 1. Gratulujemy !
  Cieszymy się razem z wami ! Śliczne zdjęcia ,śliczna sunia .
  Często tak bywa ,pies niby najgorszy ,a okazuje się najlepszy. Z Czikulą było podobnie na początku szkoleń była przed ostatnio z 7 psów,a dwa tygodnie później była pierwsza :D
  My zajmujemy się polowaniami ,ale posłuszeństwo też braliśmy pod uwagę .
  Jeszcze raz serdeczne gratulacje !

  Oczywiście obserwujemy,dodajemy do ulubionych blogów ,a co do komentarzy-ich nie zabraknie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo ; )
   Moją ambicją jest praca węchowa z Locą, ale dzisiaj jak już pisałam był wstęp, i z 5 skarpetek moją próbowała pożreć jako ostatnią ; D
   Polowania? No właśnie, przecież to jedna ze specjalności beagielków.
   Pozdrawiam! ; )

   Usuń
 2. Z całego serca wam gratuluje! Powiem szczerze, że też się tego ni spodziewałam :) Najwyraźniej Loca najwyraźniej chciała cie pozytywnie zaskoczyć :D
  PS, na dyplomie pisze LOKA zamiast LOCA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, najwyraźniej Loca najwyraźniej :D
   Co do dyplomu - też zauważyłam. A najlepsze jest to, że sama powiedziałam że przez "K", ale nie miałam na myśli Loca, tylko Arabeska.
   Ale to nie jest ważne ; )

   Usuń
 3. Wielkie gratulacje ;-) !

  To, że pies jest "najgorszy" kiedy zaczyna nie oznacza, że zostanie taki do końca. Widać wypracowałaś z nią to co było trzeba, a jesli się przy tym dobrze bawiłyście to jest świetnie. Życzę dalszych sukcesów i tych prywatnych i tych mniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)
   No, zabawa była świetna. Rany, jak ja będę tęsknić...

   Usuń
 4. Wiek nie jest wyznacznikiem poziomu posiadanych umiejętności. To, że masz 12 lat, a udało Ci się znaleźć kontakt z psem i osiągnąć tak ładny wynik nie powinno Cię absolutnie dziwić. Nie takie już się rzeczy widziało. ;)
  Oczywiście gratuluję serdecznie, dobra robota. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje! :)My z Lakim chodzimy na indywidualny kurs agility, ale nieregularnie niestety. Ale sądzę iż niedługo pojedziemy ;)
  Chwilowo jedyny dyplom Lakiego to za udział w wyborach Najsympatyczniejszego Psa Prokocimia ;D
  Życzę dalszych sukcesów! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :D
   Najsympatyczniejszy Pies Prokocimia? Brzmi fajnie ; )
   Niestety w Poznaniu nie ma takich bajerów, a szkoda.

   Usuń
 6. Witaj :) spóźnione ale ważne że są GRATULACJĘ :):):):) Pozdrawiamy:Ewa i Goldi:)

  OdpowiedzUsuń